Instagram alışveriş özelliği yenileniyor!

Instagram alışveriş özelliği, Haziran ayında duyurulmuştu. Özelliğe göre işletmeler ürünlerini satmak için bir dizi kolaylıklara sahip oluyor. Bildiğiniz gibi işletmeler uzun yıllardır Instagram‘ı pazarlama yapmak için kullanıyor.

Yeni gelen özelliklerle beraber özellikle küçük işletmeler, Instagram üzerinden satış yapan hesaplar müşteriyle daha iyi bir ilişki kurabilecek.

Instagram alışveriş özelliği ne getiriyor?

Peki ama Instagram alışveriş özelliğine nasıl yenilikler geldi? Yeni yapılan güncellemeyle keşif bölümünde yer alan alışveriş seçeneği dışında hikayelerde de sponsorlu bağlantılar üzerinden alışveriş yapmak mümkün olacak.

Özellikle butik satıcılar için önemli bir satış mecrası haline gelen Instagram, bu özelliğiyle işletmelerin müşteriye daha kolay ulaşmasını sağlayacak. Bu özellikle birlikte, ürünlerin üzerine dokunup, fiyatlarını görüntüleyebilir ya da olduğu siteye gitmek isteyebilirsiniz.

Bunun dışında beğendiğiniz ürünleri kaydetmenizi sağlayacak alışveriş koleksiyonu özelliği de devreye girdi. Firma özellikle dijital reklam pazarının gittikçe büyüdüğü günümüzde alışveriş için de Instagram‘ın kullanılmasını sağlamayı düşünüyor.

Facebook tarafından satın alındıktan sonra, sürekli olarak yeni güncellemeler alan uygulama, hem kullanıcının beğendiği ürünlere ulaşmasını kolaylaştırmak hem de işletmelerin daha fazla Instagram‘ı tercih etmesini istiyor.

Instagram‘da son zamanlarda artan alışveriş paylaşımlarından rahatsız olan bir kitle de bulunuyor. Sosyal Medya uygulamasının özellikle Facebook tarafından satın alınmasından sonra bu süreç daha da hızlandı.

Uygulamada sponsorlu bağlantıların sayısı da gün geçtikçe artıyor. Bu da Instagram’ı sadece fotoğraf paylaşımı için kullanmak isteyen kitleyi rahatsız ediyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Instagram alışveriş özelliği size de kullanışlı geliyor mu? Yoksa sizde bu durumdan rahatsız olan kullanıcılardan mısınız? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir