Yeni Twitter özelliği ile etiket dönemi başlıyor

Sosyal medyanın ana beyinlerinden olan Twitter, kullanıcıları için bir dizi yenilik peşinde koşuyor. Yeni Twitter özelliği, etiket dönemini başlatıyor. Aynı zamanda, kullanıcılar artık paylaşım yaptıktan sonra tweetlerini düzenleyebilecek.


Twitter etiketleme özelliği nedir?

Bugün Twitter tarafından atılan bir tweet “Yazar,Bahsedilen vb” gibi etiketlerin yer aldığı sistemi test etmeye başladığını açıkladı. Özellikle yoğun etkileşim alan tweetlerdeki karışıklığı büyük oranda giderecek olan güncellemede sadece yazar, bahsedilen gibi etiketlerden daha fazla olacağı da belirtildi. 

Twitter tarafından atılan bir tweet, “Twitter‘daki sohbetleri takip etmenin ve bunlara katılmanın kolay olmasını istiyoruz. Cevaplar üzerindeki etiketleri test ediyoruz: yazar ve bahsedilen. “Yazar” etiketi, belirli bir konuyu başlatan kişi tarafından tweetlenen cevaplara uygulanacaktır.  Bu, kullanıcıların orijinal tweet’i yazan kişiden bir konudaki belirli bir cevabın gelip gelmediğini görmelerini sağlayacaktır.  “Bahsedilen” etiketi, bir konunun orijinal tweetinde “tanıtıcı” olarak belirtilen bir Twitter kullanıcısının yanıtına eklenecektir.” açıklaması yapıldı.

Bu etiketleri şu an rastgele seçilen sınırlı sayıda Twitter kullanıcısı kullanabiliyor.

Yeni özellikler Twitter’ın en son sürümünde bulunmadığından, yapılacak bir güncelleme ile yayına girecek olabilir. Etiketler ve tweet düzenlemeözelliklerinin deneme sürecinden çıkıp genel erişime ne zaman açılacağı henüz bilinmiyor.